کاسه نمد فلزی بلبرینگ

کاسه نمد فلزی بلبرینگ

کاسه نمد فلزی بلبرینگ

برینگ ها، قطعات صنعتی ساخته شده تا حرکت میان دو قطعه صنعتی دیگر را سهل کنند اما این حرکت برینگ ها وابسته به لغزش ساچمه ها میان دو رینگ است. سطح داخلی و خارجی رینگ ها طوری صیغل داده شده است که کمترین ناهمواری را برجای بگذارد تا ساچمه ها بتوانند بدون ایجاد سایش و خوردشدگی به کار خود ادامه دهندو می توان گفت اصطکاک در بین ساچمه ها کمتر شود .

گاهی اوقات برینگ ها در شرایطی قرار میگیرند که ممکن است ذرات وارد بیرینگ شده و باعث کاهش طول عمر آن شوند، بطور مثال زمانی که بیرینگ در مجاورت گرد و غبار قرار بگیرد، ممکن است ذرات نشسته در میان ساچمه و رینگ باعث ایجاد خوردگی روی سطح ساچمه و رینگ شوند و در صورتیکه این مشکل ادامه پیدا کند، طول عمر بیرینگ کاهش میابد. در مواردی هم ممکن است که این خوردگی ها آنقدر شدید باشد که باعث از هم پاشیدگی بیرینگ شود و ضربات جبران ناپذیری را به دستگاه مورد نظر وارد کند.

اما راه حل چیست؟ آیا بیرینگ فقط برای محیط هایی ساخته شده است که در آن آلودگی وجود ندارد؟

در واقع بیرینگ ها معمولا در هر شرایطی به کار خود ادامه می دهند حتی اگر آن محیط آلوده و نامناسب باشد! اما نکته ای که وجود دارد این است که شاید به ظاهر به کار خود ادامه دهد اما قطعا طول عمر آن کاهش خواهد یافت، پس برای اینکه بتوان از کاهش طول عمر بیرینگ جلوگیری کرد باید از برینگ با محافظ ( کاسه نمد فلزی بلبرینگ ) استفاده نمود ، در ادامه بیشتر در مورد کاسه نمد فلزی و انواع آن توضیح داده می شود . 

جهت خرید محصولات ETC به صفحه محصولات مراجعه نمایید 

کاسه نمد فلزی بلبرینگ

محافظ ها ( کاسه نمد فلزی بلبرینگ ) ساخته شده اند تا از ورود ذرات به برینگ جلوگیری بکنند و نگذارند این ذرات، باعث ایجاد سایش و در نتیجه کاهش طول عمر برینگ شوند. محافظ ها در انواع مختلفی از بلبرینگ ها و رولبرینگ ها وجود دارند که به افزایش طول عمر آن کمک میکنند. محافظ ها معمولا به دو شکل لاستیکی (Seal) و فلزی (shield) ساخته میشوند که هر کدام از آنها برای یک موضوع ویژه طراحی شده اند.

کاسه نمد فلزی بلبرینگتفاوت میان کاسه نمد فلزی و کاسه نمد پلاستیکی

بصورت کلی محافظ های لاستیکی برای فضاهایی مناسب هستند که در آن محیط رطوبت و گرد و غبار وجود داشته باشد اما در محیط هایی که ممکن است برینگ در مجاورت حرارت زیاد قرار گرفته باشد معمولا از برینگ با محافظ لاستیکی استفاده نمی شود و بجای آن از برینگ با محافظ فلزی استفاده می شود اما به این معنا نیست که محافظ لاستیکی در مقابل گرما مقاومتی نداشته باشد بلکه به این معناست که برینگ با محافظ لاستیکی در این شرایط طول عمر کمتری دارد.

شباهت میان محافظ لاستیکی و فلزی

برینگ ها در زمان ساخت در کارخانه گریس کاری و روغن کاری میشوند که بعد از کارکرد برینگ در یک مدت زمان معین، برینگ مجددا به گریس کاری و روغن کاری احتیاج پیدا خواهد کرد و در صورتیکه این روانکاری مجدد صورت نگیرد، اصطکاک به وجود آمده باعث میشود تا برینگ دچار مشکلات متعددی شود. یکی از عواملی که باعث میشود برینگ به روانکاری مجدد نیاز پیدا کند، خروج روغن و گریسی است که در ابتدا به آن اضافه شده است، اما برینگ هایی که با محافظ تولید می شوند بدلیل وجود این محافظ ها خروج روغن بسیار کمی دارند که باعث می شود طول عمر برینگ افزایش یابد.

جهت خرید محصولات ETC به صفحه محصولات مراجعه نمایید

نکته:

برینگ با محافظ لاستیکی را میتوان بدون ایجاد خرابی مجددا روانکاری نمود اما در برینگ هایی که محافظ های فلزی دارند این روانکاری مجدد بدون ایجاد خرابی نخواهد بود.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *