خرید رولبرینگ بشکه ای

خرید رولبرینگ بشکه ای

خرید رولبرینگ بشکه ای

خرید رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای برای سرعتهای بالا و بارهای سنگین مناسب می باشند. رولبرینگ بشکه ای دارای دو ردیف غلتک در یک شیار مشترک منحنی الشکل درحلقه بیرونی هستند و دو شیار در حلقه درونی آنها نسبت به محور برینگ زاویه می سازد.

خاصیت رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای خاصیت خود تنظیمی داشته، درنتیجه نسبت به ناهمراستایی شافت حساس نیست و علاوه بر تحمل بار شعاعی، بار محوری را نیز از دو طرف متحمل می شود. غلتک های آن بلند، قطور و متقارن و به تعداد زیاد هستند که این خصوصیات موجب قابلیت تحمل فوق العاده زیاد این نوع برینگها در برابر نیروها می باشند.سوراخ داخلی آنها در دو نوع استوانه ای و مخروطی با شیب 1:30 (پسوند k30) و شیب 1:12 (پسوند k) تولید می شود. برای نصب رولبرینگ با سوراخ داخل مخروطی بوش های کششی و تبدیلی نیز تولید می شود.

طراحی های گوناگون رولبرینگ بشکه ای بدین قرار است

در آن دسته رولبرینگ بشکه ای در مشهد که با پسوندهای CC,C و EC مشخص می شوند غلتک ها متقارن بوده، حلقه داخلی لبه نداشته و برای هر ردیف غلتک یک پنجره ساچمه وجود دارد. حلقه راهنما Guide Ring روی حلقه داخلی متمرکز شده است. نوع EC با دارابودن غلتک های تقویت شده، قدرت تحمل بار بیشتری دارند. پرداخت ویژه غلتک ها وشیارها در نوع CC موجب کاهش قابل توجه اصطکاک شده است. لازم به تذکر است که حلقه راهنما، وسیله ایست برای هدایت بهتر غلتک ها در حرکت به سمت جلو و چرخش آنها.

جهت خرید رولبرینگ بشکه ای در بازرگانی عدالتی با کارشناسان سورین صنعت در تماس باشید یا بروی صفحه محصولات کلیک نمایید.

طراحی هایی از رولبرینگ بشکه ای در بازرگانی عدالتی که با پسوندهای CAC, ECAC, CA, ECA مشخص می شوند در سری های بزرگتر بکار برده می شوند. غلتک ها متقارن و حلقه داخلی لبه دارد. حلقه راهنما روی حلقه داخلی متمرکز شده و پنجره ساچمه به صورت یکپارچه و از جنس فولاد یا برنج است. نوع ECAC, CAC دارای سطوح پرداخت شده بالاتر از CC بوده و دو نوع ECAC, ECA با داشتن غلتک های تقویت شده قابلیت تحمل بار بیشتری دارند.

نوع پسوندهای رولبرینگ بشکه ای

در نوعی که با پسوند E مشخص می شود، غلتک ها متقارن، حلقه داخلی بدون لبه و حلقه راهنمای سنتر شده، درنزدیکی حلقه بیرونی قرار دارد. تعداد پنجره ساچمه نیز دوتاست، این نوع طراحی رولبرینگ بشکه ای، تمامی خصوصیات نوع CC را نیز داراست و طراحی پنجره ساچمه در آن به نحوه ایست که امکان جا زدن غلتک های بزرگتر یا با تعداد بیشتر را فراهم کرده است که در نتیجه آن قدرت تحمل بار برینگ افزایش یافته است.

موقعیت دهی حلقه راهنما در نزدیک حلقه بیرونی موجب عملکرد بهتر روانکار بین حلقه و غلتک ها می شود. اکثر سری های این نوع برینگ دارای یک شیار و سه سوراخ در حلقه بیرونی جهت عمل روانکاری هستند. که این ویژگی با پسوند W33 مشخص می شود (در طراحی E پسوند W33 قید نمی شود).

کاسه نمد در رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ های بشکه ای در بازرگانی عدالتی با کاسه نمد نیز تولید می شوند. کاسه نمد در آنها به صورت دو تکه بوده، یک تکه به حلقه بالایی و قسمت دیگر به حلقه پایینی متصل شده است. در رولبرینگ هایی که کاسه نمد دارند امکان انحراف تا 0.5º در حلقه پایینی نسبت به حلقه بالایی وجود دارد. وجود کاسه نمد محدوده دمایی کارکرد را نیز بین 30ºc- الی +150ºc تقلیل می دهد. برینگ در این حالت دارای گریس است.

برای نقاط مرتعش، رولبرینگهای خاصی وجود دارد که از طراحی CC مشتق شده اند. پنجره ساچمه در آنها سخت کاری سطحی شده و در مقابل سایش مقاومت خوبی دارند، حلقه راهنما روی شیار حلقه بیرونی متمرکز شده و دارای لقی خاصی هستند. VA405, JA, A15 انواع مختلف طراحی درکاربردهای مورد بحث است. جهت جلوگیری از خوردگی ناشی از خراش، سوراخ داخل بعضی ازآنها با روکش تفلونی PTFE تولید می شود (پسوند این سری VA406 است).

نصب برینگ هایی که سوراخ داخلی آنها مخروطی است

این برینگ ها همیشه با انطباق تداخلی بر روی شافت نصب می شوند. مقدار کاهش در لقی داخلی یا مقدار پیشروی حلقه داخلی برینگ بر روی شافت دو شیوه متداول جهت رسیدن به انطباق مورد نظر است. که معمولاً روش کاهش لقی داخلی به روش دوم ارجحیت دارد، مگر در مواردی که رولبرینگ کوچک یا فضای اطراف آن محدود باشد.

سنجش کاهش لقی

برای سنجش کاهش لقی، فیلرهای با ضخامت 0.03mm به بالا مورد نیازاست و فیلرگیری همیشه باید بین حلقه بالایی و غلتک آزاد از بار انجام شود. باید توجه داشت که در صورت وجود بارهای سنگین، سرعتهای زیاد و دماهای بالا لقی داخلی اولیه برینگ باید بالاتراز نرمال کلاس C4, C3 بوده و مقدار حداکثر کاهش لقی را مد نظرداشت.

برای خرید رولبرینگ بشکه ای در بازرگانی عدالتی با سورین صنعت در تماس  باشید و یا جهت خرید رولبرینگ بشکه ای در بازرگانی عدالتی بروی صفحه محصولات کلیک نمایید .

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *