خرید گریس بلبرینگ

خرید گریس بلبرینگ

خرید گریس بلبرینگ

خرید گریس بلبرینگ

بصورت کلی تعریف های متعددی  وجود دارد و یکی از تعریف های گریس این جمله است:

” گریس ماده ای است جامد یا نیمه جامد که از ترکیب یک پرکننده (Thickener) در داخل روغن ساخته شده‌است. البته سایر موادی که بتواند بر خاصیت آن بیفزاید نیز در آن ممکن است بکار گرفته شود. “

اما به همین یک جمله خلاصه نمی شود بلکه توضیحات بسیاری در پس این جمله قرار گرفته است که میتوانید از طریق لینک زیر بصورت کامل در مورد آن مطالعه کنید.

گریس چیست؟

طبق تعریف انجمن ملی گریس های روانکار (NLGI) روغن های معدنی هستند که با یک غلیظ کننده که عموما صابون های فلزی هستند حالت جامد یا نیمه جامد به خود میگیرند که معمولا شامل مواد اضافي ديگري که خواص ويژه‌اي به گريس‌ها مي‌بخشند، مي‌باشند.

بصورت کلی گریس ها از سه مولفه تشکیل میشود که عبارتند از:

  1. روغن پایه
  2. غلیظ کننده
  3. افزودنی ها

مولفه های روغن پایه و افزودنی ها از اجزا اصلی فرمولاسیون روانکارها هستند و بهمین دلیل تاثیر قابل توجهی در کیفیت و کارایی آنها دارند. غلیظ کننده که اغلب به اسفنجی معروف است روان کننده که به مجموع روغن پایه و افزودنی ها گفته می شود را در خود نگه میدارد.

ما امروز قرار است در مورد محصولی صحبت بکنیم که بیشترین سهم استفاده را در بین بازار دارد، بله درست حدس زدید! گریس های لیتیومی !

این نوع روان کننده ها در طیف گسترده ای از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد بطور مثال گریسی که برای روانکاری صنایع خودروسازی مورد استفاده قرار میگیرد لیتیومی است.

روان کننده لیتیومی که بطور معمول در بازار برای روانکاری بلبرینگ ها استفاده میشود، گریسی با شاخص NLGI3 است.

مزایای روان کننده با کیفیت :

۱) قابلیت ماندگاری بالا : روانکاری موجب می شود که همواره در محل باقی بماند.
۲) سهولت مصرف و کاهش دفعات روانکاری : برای دستگاه ها و قطعاتی که باز بسته کردن آنها برای روانکاری مشکل و هزینه بر است استفاده از ان گزینه مناسب تری است .
۳) آببندی :  به آب بندی مجموعه کمک می کند.
۴) سادگی استفاده : به راحتی قابل استفاده است.

 

خرید گریس بلبرینگ

 

گریس هایی که در انبار بازرگانی عدالتی (سورین صنعت) موجود هستند نیز از همین نوع یعنی NLGI3 می باشند که ویژگی های آنها عبارتند از:

  • چسبندگی عالی:  این نوع روان کننده ها چسبندگی خوبی به فلزات دارد. این امر بدان معنی است که پس از اعمال، مدت زیادی در جایگاه خود باقی می ماند. این ویژگی دارای مزایای بسیار خوبی است که باعث کاهش دفعات روانکاری مجدد و صرفه جویی در وقت می شود .
  • غیر خورنده: این یک گریس غیر خورنده است؛ به این معنی که باعث نمی شود قطعات یا ماشین آلات مورد استفاده دچار خوردگی شوند. روان کننده لیتیم یک ترکیب پایدار است و از نظر شیمیایی با موادی که با آنها تماس دارد واکنش نشان نمی دهد.
  • تحمل بار سنگین: برای استفاده در شرایط بار سنگین مناسب است. روان کننده با شاخص NLGI3 در زیر بارهای سنگین تجزیه نمی شود و به کار خود ادامه می دهد.
  • مقاومت بالا در برابر حرارت: این نوع مقاومت بسیار خوبی در برابر گرما نشان می دهد. این روان کننده قادر به تحمل درجه حرارت بسیار بالا است و نقطه قطره تقریباً 200 درجه سانتی گراد دارد. این یکی دیگر از ویژگی های مطلوب در مورد صنعت خودرو است. حد بالای دمای توصیه شده برای استفاده از لیتیوم به عنوان روان کننده، 120 درجه سانتیگراد است.
  • مقاومت عالی در برابر آب: این نوع روان کننده مقاومت بهتری در برابر آب نسبت به گریس های سنتی مبتنی بر سدیم نشان می دهد. حلالیت گریس مستقیماً با حلالیت غلیظ کننده مورد استفاده در آن ارتباط دارد. هیدروکسید لیتیوم و غلیظ کننده هایی که معمولاً در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرند، محلولیت در آب بسیار کمی دارند.

جهت خرید گریس بلبرینگ با کیفیت بالا به صفحه محصولات مراجعه نمایید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *